search slide
search slide
pages bottom

Dieta 1500 kcal

Dieta 1500 kcal to przede wszystkim dieta dla mężczyzn. Warto więc się zastanowić, czy wy (jeśli jesteście mężczyznami) lub wasi ukochani (jeśli kobietami) mają nieco za duży brzuszek. Jeśli tak – jest bardzo dobry sposób na to, by się jego pozbyć. Jakie są przyczyny dużego brzucha u mężczyzn? Najczęściej wróg jest jeden – piwo! Potocznie efekt picia piwa nazywany jest “mięśniem piwnym”. Wygląda on bardzo nieestetycznie i jest nieprzyjemny w dotyku. Kolejnym z powodów jest po prostu zły sposób odżywiania się – jajecznice, golonki, frytki czy czipsy do meczu. Czas najwyższy wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić sposób żywieniowy mężczyzn!

O co powinniśmy więc zadbać w pierwszej kolejności? Dieta powinna być obfita w witaminy A, B i E oraz w białka! Dieta nie powinna być stała – to znaczy, po stosowaniu jest przez okres od dziesięciu do trzydziestu dni, powinna nastąpić miesięczna przerwa, by organizm mógł uzupełnić niedobór niektórych składników odżywczych. Należy pamiętać, że dieta ta pozwoli także na to, by zmniejszyć wysoki cholesterol, co z kolei zmniejsza ryzyko zawałów i zatorów. By lepiej oczyścić organizm, należy spożywać duże ilości wody. Dieta przewiduje plan żywieniowy na pięć dni. W każdym z tych dni posiłków jest pięć lub sześć, tak by zniwelować uczucie głodu. Dobrze jest skorzystać z tabel, które poinformują nas o tym, jakie zawartości kcal mają posiłki. Na śniadanie w pierwszym dniu powinno zjadać się równowartość 365 kcal, na drugie śniadanie 145 kcal, na obiad 530 kcal, podwieczorek – 100 kcal, kolacja – 340 kcal. Oczywiście nie są to sztywne, a jedynie orientacyjne ramy. Powinniśmy pamiętać, że suma wszystkich posiłków powinna dawać razem nie więcej, niż 1500 kcal i skutecznie układać dietę zgodnie z tą zasadą.

Stosowanie tej diety przede wszystkim poprawi samopoczucie Twojego mężczyzny. Jeśli dodatkowo uda Ci się go skłonić do tego, by przestał pić alkohol – tym lepiej! A może, gdy poczuje jakie zmiany zachodzą w jego organizmie, sam zdecyduje się na to, by przestać? Bo która z pań nie chciałaby mieć atrakcyjnego, szczupłego mężczyzny, który nie pije alkoholu?

Comments are closed.