Niektóre kobiety mają problem z zainteresowaniem swojego partnera swoją osobą lub też same nie mają ochoty na zbliżenie. Czasem czynnikiem powodującym takie zachowania jest złe odżywianie się. Osoby odżywiające się ciężko mają mniej energii do życia i są mniej chętne do działania. Diety powszechnie uważane są za sposób na odchudzanie, tymczasem okazuje się, że istnieją diety, które oddziałują na zupełnie inny aspekt życia. Dieta afrodyzjakalna wzbudza w kobiecie chęć do życia i poprawia libido. Trwa ona siedem dni i jest przeznaczona dla wszystkich zdrowych osób. W trakcie jej stosowania zwiększone jest spożycie witaminy A i C, kwasu foliowego, cynku, białka i błonnika. Dzięki jej zastosowaniu schudnąć można ok. 1 kg tygodniowo.

Nie jest to więc dieta wymagająca wyrzeczeń. To ważne, aby czuć się dobrze i mieć ochotę do życia. Dlatego też stosowanie diety afrodyzjakalnej jest wskazane dla każdej osoby, która czuje, że potrzebuje w życiu dodatkowego bodźca, jakiejś zmiany. W skład tej diety wchodzą jogurty naturalne, kanapki z serem żółtym, dorsz, kalmary, papryczka chili, pomarańcze, zupa kremowa z dyni. A to dopiero początek! Generalnie wszystko opiera się o 1200 kcal, które powinno się spożywać każdego dnia. Jeśli przyjąć, że wymienione wcześniej dania były dniami poniedziałkowymi, we wtorek można zjeść już inne potrawy, takie jak twaróg, czerwony koktajl, krem z grzankami, pikantny omlet ze szpinakiem. W środę – jogurt naturalny, pół szklanki brzoskwini z puszki, orzechy, rodzynki, zapiekankę paprykową z kaszą, banana….

Jak więc łatwo zauważyć, nie jest to bardzo restrykcyjny jadłospis. Zainteresowany może eksperymentować, byle tylko nie przekroczył granicy 1200 kcal dziennie. Twórcy diety obiecują, że jej stosowanie przyniesie bardzo wymierne efekty. Powinniśmy więc zadbać o to, by żyć pełnią życia i dobrze się odżywiać. Kto wie, jak wiele w życiu tracimy przez to, że nie mamy siły do działania? Może czas to zmienić? Z całą pewnością warto spróbować zmiany, nawet metodą małych kroczków. A Dieta Afrodyzjakalna to właśnie zmiana życia na lepsze w stonowany, spokojny sposób.