search slide
search slide
pages bottom

Dieta alleluja

Dieta alleluja – co za intrygująca nazwa, prawda? Skąd właściwie się wzięła? Myślę, że warto się tym zainteresować. Dietę tę wynalazł Pastor, Dr. George H. Malkmus. Pewnego dnia dowiedział się, że jest chory na raka jelita grubego. Znał tę chorobę, ponieważ ta sama dolegliwość spotkała jego matkę. Ona nie miała tyle szczęścia – zawierzyła swoje życie lekarzom, którym nie udało się jej pomóc. Pastor wybrał inną drogę. Postanowił szukać odpowiedzi w Słowie Bożym. Tam, wracając do przypowieści o Adamie i Ewie – odnalazł jedyną słuszną jego zdaniem drogę. Postanowił odżywiać się wyłącznie tym, co nie jest w żaden sposób przetwarzane przez człowieka. Po kilku miesiącach jego choroba zupełnie zniknęła. Jego żona, przyjmując ten sam tryb życia, schudła w przeciągu roku czterdzieści kilogramów!

Dieta ta wykorzystuje naturalne siły organizmu. Proponuje nam odżywianie wewnątrzkomórkowe. Dzięki temu tracimy na wadze bez poczucia głodu, nasze ciało oczyszczane jest z toksyn, odblokowane są bloki enzymatyczne. Jest to dieta wegańska, więc wymusza absolutną rezygnację z mięs, ale i produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jajka czy mleko. W 85% dieta powinna się składać z produktów nieprzetworzonych, surowych (owoców, warzyw) i zaledwie w 15% z gotowanych (czy – rzadziej – pieczonych). Warzywno-owocowe dania wyglądają bardzo apetycznie, przez co na pewno obraz na naszym talerzu nie jest “smutny” i nieatrakcyjny. Równie ważne dla odżywiania są także wyciskane soki, orzechy, zioła i oleje (najlepiej oliwa z oliwek).

Warto więc zainteresować się różnego rodzaju daniami warzywnymi. Sałatki są świetnym rozwiązaniem. Kto z nas nie lubi różnych owocowych miksów albo świeżych truskawek czy jagód wczesnym latem? Warto korzystać z darów natury. Pamiętajmy, że jednym z głównych atutów tej diety jest to, że zmienia się nasz cały tryb żywieniowy. Dieta ta, tak jak żadna inna, poprawia nasze ogólne samopoczucie i stan zdrowotny. Ci ludzie, którzy stosują tę dietę, zawsze podkreślają, że zauważyli znaczące zmiany w swoim życiu – przestają być ospali i nabierają energii do działania.

Comments are closed.