search slide
search slide
pages bottom

Dieta antyestrogenowa

Współczesny świat jest niezwykle zanieczyszczony. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że wszystko, co nas otacza, zostało w jakiś sposób przeinaczone, zmodyfikowane, że znajduje się w tym coś, co nie powstało wraz ze światem, a jest jedynie wymyślone przez człowieka. I te przedmioty wokół nas epatują wszystkim tym, co dla naszego organizmu jest wrogie i toksyczne. Gdy człowiek wymyślał nowe substancje, które w jakiś sposób rewolucjonizowały przemysł, nie miał pojęcia o konsekwencjach, które pojawić się miały za dziesiątki lat. Dziś natomiast ciężko jest znaleźć cokolwiek, co nie byłoby skażone działalnością człowieka. A to z kolei przekłada się na nasze zdrowie. Spożywamy produkty, które często w naszej opinii są zdrowe, tymczasem jest to nieprawda. Twórcy diety antyestrogenowej podkreślają, że źródłem dolegliwości takich jak nadwaga czy otyłość jest nadmiar estrogenów, które trafiają do organizmu człowieka właśnie z zanieczyszczonego otoczenia.

I tak – szkodliwe okazuje się nie tylko to, co jemy, ale nawet to, co znajduję się wokół nas. Estrogeny obecne są w płytach pcv, z których zbudowane są nasze domy, zabawkach, którymi bawią się nasze dzieci, pastach do zębów, które przecież służą nam do utrzymania higieny, kosmetykach, lakierach do paznokci o sprejach, które przecież mają nam służyć do tego, by nasz wygląd był atrakcyjniejszy. To wszystko to przykłady przedmiotów z naszego otoczenia, które szkodliwie wpływają na nasz organizm od zewnątrz. Od wewnątrz natomiast źle wpływają na nas spożyte produkty, takie jak mięsa, produkty sojowe, a nawet – woda pitna! Właśnie z tej przyczyny u kobiet tłuszcz często odkłada się w biodrach i okolicach brzucha.

Dieta antyestrogenowa przygotowana jest właśnie po to, by walczyć z zanieczyszczeniami, które dostają się do naszego organizmu. Należy jeść świeże owoce i warzywa, koniecznie z upraw ekologicznych. Równie mocno powinniśmy dbać o to, by inne produkty, które spożywamy, były dla nas bezpieczne, np. jaja i ryby powinny pochodzić z ekologicznych upraw / łowisk, gdzie karmione są nieprzetworzoną żywnością, a produktami naturalnymi. Później do diety włączyć można oliwki, słonecznik, orzechy, oliwę. To będzie początek do tego, by zmienić nasze przyzwyczajenia na całe życie. Starajmy się jeść już wyłącznie ekologiczną żywność.

Comments are closed.