search slide
search slide
pages bottom

Dieta bezresztkowa

Dieta bezresztkowa jest przeznaczona w szczególności dla osób z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit. Gdy cierpi się na tak groźne choroby, powinno się zdecydowanie zacząć monitorować swoje posiłki. Nie możemy jeść ciężkich rzeczy, które mogą nam zaszkodzić. Trzeba pamiętać, że te choroby sprawiają, że już samo jedzenie sprawia nam ból. Tymczasem ważne jest, aby dostarczyć organizmowi niezbędne składniki odżywcze w sposób możliwie najprostszy tak, by nie sprawiać sobie tym samym krzywdy. Pamiętajmy więc, że w przypadku chorób tego typu diety po prostu nie można ignorować. Może ona pomóc w naprawdę trudnych momentach życia, poprawić samopoczucie, ale i wspomóc leczenie.

Ważne jest więc, by była to dieta lekkostrawna. W grę wchodzą więc wszystkie takie produkty, które nasz organizm łatwo przyswaja. Dobrze jest o tym pamiętać przy komponowaniu każdego posiłku. Powinno się organiczać spożycie melka i błonnika, a także jego przetworów. W przeciwnym razie spożywaniu posiłków mogą towarzyszyć obiawynudności, wymiotów, a nawet alergii skórnych. Równie niebezpieczne dla naszego zdrowia i samopoczucia są takie produkty, które sprawiają, że czujemy się “napompowani jak balon”. Absolutnie nie możemy pozwolić sobie na picie napoi gazowanych lub spożywanie warzyw strączkowych. Szkodliwy dla naszego zdrowia jest także alkohol.

Chorobom opisanym na początku tekstu często towarzyszą również biegunki. Dlatego tak ważny jest dobór diety. W wyniku biegunki tracimy wiele cennych mikroelementów i witamin, trzeba więc regularnie je uzupełniać. Dieta bezresztkowa płynna może być stosowana na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest stosowanie doustne. To prostsza metoda, która nie wymaga od nas większego wysiłku. Inaczej jest jednak w przypadku diety bezresztkowej bezpośrednio dojelitowej. Tę jednak stosować możemy zaledwie przez dwa, trzy dni. Pamiętajmy więc o tym sposobie jako skutecznym w tego typu przypadkach. To niezwykle ważne, by umieć reagować na zmiany zachodzące w naszym organizmie. Dieta bezresztkowa w wielu sytuacjach może nas wspomóc, dlatego dobrze jest posiadać szeroką wiedzę na jej temat. Najczęściej jest ona wspierana przez różne, specjalistyczne, chemiczne specyfiki.

Comments are closed.