search slide
search slide
pages bottom

Dieta Cambridge

Czym jest Dieta Cambridge? To dieta dostępna w Internecie, przygotowana, jak podaje oficjalna strona internetowa tej diety, w specjalnych laboratoriach. Ich produkty są uznawane przez środowisko naukowe, a cała akcja nazywa się Programem Odchudzania Cambridge. Na pierwszy rzut oka, gdy próbujemy zapoznać się z ich ofertą, rzuca się w oczy dział “prawdziwe historie”. W nim znajdują się opowiedziane historie przez osoby biorące udział w tej diecie. Ciężko ocenić, czy są one zgodne z prawdą, czy jedynie stworzone na potrzeby reklamy. Nie mniej jednak dieta przedstawiona jest tam jako bardzo skuteczna, a cała strona wygląda bardzo profesjonalnie i z całą pewnością zachęca do “wzięcia udziału w odchudzaniu”.

 

Dieta ma być dopasowana indywidualnie do każdej osoby, a wspierać ją mają specjalne suplementy diety, oczywiście marki Cambridge. Cała dieta podzielona jest na sześć etapów. Początek jest najbardziej drastyczny i przez pierwsze dwa tygodnie zjada się najmniej, potem przechodzi się na stopień drugi, w którym już zjada się więcej. Chodzi o to, by przyzwyczaić żołądek do przyjmowania mniejszych porcji, by “dać mu odpocząć”, a następnie wyrobić u siebie takie reakcje, które pozwolą nam mniej jeść. Pierwsze pięć etapów ma za zadanie zmniejszenie wagi u osoby podejmującej się diety. Dlatego też ograniczone posiłki są mniejsze niż te, które zjadamy na co dzień.

Dopiero szósty, ostatni etap, ma za zadanie kontrolowanie naszego codziennego spożywania pokarmów po diecie Cambridge. Specjalne wytyczne mają pomóc nam w utrzymaniu wagi, którą udało nam się wypracować. Należy się więc spodziewać kolejnych informacji na temat tego, co zrobić, by nie pojawił się efekt jo-jo. To dobrze, że autorzy diety o tym uprzedzają i cały czas trzymają rękę na pulsie, dbając o to, by wszyscy uzyskali zadowalający rezultat z odchudzania. Oczywiście dietę należy wesprzeć odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi, które pozwolą nam na szybsze i bardziej drastyczne pozbycie się wagi. Z całą pewnością dieta Cambridge jest rozwiązaniem dla osób, które potrzebują pomocy w nadzorowaniu swojej walki z nadwagą. Dieta niestety nie należy do najtańszych z powodu produktów, które trzeba kupować przez możliwie długi okres czasu.

Comments are closed.