search slide
search slide
pages bottom

Dieta czekoladowa

Diety są przez nas postrzegane w bardzo różny sposób. Większość z nas uważa, że służą one odchudzaniu, a trwać mają przez długie tygodnie tak, by efekt był w ogóle zauważalny. Nie zawsze tak jest. Najistotniejsze jest więc to, aby dobrać dietę odpowiednio do naszego zapotrzebowania. Jeśli jesteśmy osobami ospałymi, a w tygodniu brakuje nam energii do działania, warto zainteresować się dietą czekoladową. Dieta czekoladowa w przeciwieństwie do innych diet jest bardzo przyjemnym i krótkim procesem. Jej głównym założeniem jest to, by wszystko, co zjemy, miało wartość energetyczną nie większą, niż 1000 kcal. Można więc śmiało spożywać czekoladę i nie przejmować się tym, że dostarcza nam ona wiele węglowodanów.

Jest to zupełnie inne podejście do diety niż w przypadku większości nam znanych. Pozostałe diety najczęściej wymagają od nas rezygnowania z konkretnych produktów, dostarczających nam konkretne składniki odżywcze. Często więc znajdujemy diety, w których należy zupełnie wyłączyć ze spożywania cukry czy tłuszcze, w zamian jedząc wiele białek. Tu natomiast możemy w pełni skupiać się na jedzeniu słodkości. Któż z nas nie lubi jeść czekolady i pić kakao? W diecie czekoladowej je się przeważnie trzy posiłki, w których głównym produktem jest czekolada – jak sama nazwa wskazuje. Autorzy diety pomyśleli również o tym, co należy zrobić, gdy między posiłkami odczuwa się głód. Powinno się wtedy… oczywiście – zjadać czekoladę, a dokładniej jedną kostkę gorzkiej.

Na śniadanie dobrze jest więc zjeść czekoladowe muesli lub babeczki, które popijać można ciepłym kakao. Podczas obiadu skupić można się na naleśnikach z masłem orzechowym lub kakaowym jogurtem. Na kolacje mile widziany jest budyń lub owoce z dodatkiem czekolady. Dobrze jest stosować tę dietę podczas weekendu, ewentualnie włącznie z piątkiem, jednak nie dłużej niż trzy dni. Dieta polegająca na jedzeniu tych samych produktów bywa z czasem monotonna i nie może być stosowana na dłuższą metę. Dlatego też jest ona najbardziej zalecana na weekendy, gdzie możemy w pełni oddać się odpoczynkowi i czekoladowemu szaleństwu. Aby dieta była skuteczniejsza, należy każdego dnia wypijać co najmniej dwa litry wody.

Comments are closed.