search slide
search slide
pages bottom

Dieta diamondów

Niektóre diety wymagają od ludzi wyrzeczeń w postaci wczesnego wstawania i jedzenia posiłków o ściśle określonych porach. Ale dlaczego właściwie ma to wyglądać w ten sposób? Dlaczego ktoś, kto lubi długo spać, a chce schudnąć musi wstawać wcześniej? Takie nakazy zabijają całkowicie przyjemność z wolnego dnia i nie pozwalają należycie odpocząć. Niektórzy z was, właśnie o takich, przedstawionych przeze mnie przed chwilą poglądach, zapewne długo szukali diety, która postawiła by odchudzanie w innym świetle. Dlatego też Dieta Diamonda, którą za chwilę opiszę, jest idealnym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach. Nie wymaga wczesnego wstawania, na celu również ma odchudzanie, więc ma wszystko, co potrzebne jest śpiochom z nadwagą.

Dieta Diamonda (a właściwie diamondów) została wymyślona przez dwójkę specjalistów  amerykańskich z dziedziny medycyny naturalnej. Zakłada ona, że człowiek powinien zjadać dziennie trzy posiłki, w tym pierwszy o godzinie dwunastej, a ostatni o godzinie dwudziestej. Jeśli jednak ktoś obudzi się wcześniej i będzie mu doskwierał szczególny głód, może go zaspokoić w prosty sposób, na przykład jedząc świeży owoc lub pić sok ze świeżo wyciśniętych owoców. Z codziennego trybu żywieniowego należy natomiast całkowicie wykluczyć różnego rodzaju mięsa i nabiału. O wiele korzystniej wypadają w diecie bowiem rośliny strączkowe i orzechy. Powinno się unikać spożywania węglowodanów wraz z białkami.

Jaki jest limit możliwych do przyjęcia kcal? Nie ma żadnego! Należy natomiast zachować szczególnie istotne w tej diecie, precyzyjnie wyliczone proporcje. Dla przykładu: białka i tłuszcze mogą nam dostarczyć zaledwie 10% dziennej dawki energii. Więcej, bo trzydzieści procent, mogą dostarczyć nam białka. Jednak zdecydowaną większość, bo sześćdziesiąt procent energii, dostarczyć powinny nam węglowodany. Nie jest do dieta trudna w przestrzeganiu, wymaga jedynie odpowiedniej wprawy. Jestem przekonany, że każdy, kto spróbuje się do niej dostosować, szybko wyrobi sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, pozwalające na skuteczne odchudzanie się. Dieta Diamondów jest dietą popularną, a przygotowywanie odpowiednich dań nie wymaga specjalistycznych przepisów. Z całą pewnością jest to dieta dla każdego – jest prosta i nie wymaga wielkich nakładów finansowych, nie trzeba jej bowiem wspierać żadnymi dodatkowymi suplementami diety.

Comments are closed.