search slide
search slide
pages bottom

Dieta fenotypowa

Dieta fenotypowa jest w ostatnim czasie najbardziej modnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą się zdecydować na diety. Korzystają z nich zwykli ludzie, jak i gwiazdy showbiznesu. Co więc jest tak silnym punktem tej diety, skoro decydują się na nią sławni ludzie? Cóż, odpowiedzi jest wiele. Nie jest to dieta, którą można opisać jakimś jednym, sztywnym jadłospisem. W jej przypadku w Internecie nie uda się znaleźć gotowych rozwiązań w przeliczeniu na kalorie. Dieta fenotypowa polega na dopasowaniu systemu żywienia indywidualnie do każdej osoby. Dlatego też ważna jest ścisła współpraca z dietetykiem.

Bardzo ważne jest, aby przygotowywane przez nas posiłki były dla nas przede wszystkim smaczne. To bardzo ważne, bo pozwala nam lepiej znosić dietę pod względem naszej psychiki. To oczywiste, że ciężko jest nam wytrzymać, gdy musimy wytrwać jedząc te rzeczy, które nam nie smakują. Takie rozwiązania są absolutnie nie do przyjęcia, bo jak wtedy mamy się oprzeć smakowicie wyglądającym kąskom? To niemożliwe! Dlatego dieta fenotypowa ma tę zaletę, że odchudza się w niej smacznie. Dietetyk doradzi nam także na temat tego, jakie produkty absolutnie nie mogą znaleźć się w naszej diecie. To kolejny argument przemawiający za wizytami u specjalisty. Jeśli spróbujemy sami sobie dobrać dietę, możemy nieświadomie zjadać to, co zepsuje cały efekt.

Pamiętajmy także, że przy diecie niezwykle ważna jest detoksykacja. Specjaliści mogą pomóc nam podjąć decyzje dotyczące tego, jak „uzdrowić” nasz organizm – czyli (mówiąc prościej) jak wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie, samopoczucie, a przede wszystkim – naszą dietę. Ważnym elementem każdej diety jest także naturalnie ruch. Jeśli do dobrego odżywiania się dołożymy także ćwiczenia fizyczne stacjonarne, takie jak przysiady czy pompki – efekt będzie lepszy! Ale dla tych, którzy nie lubią tego typu rozwiązań, równie dobra będzie jazda na rowerze czy też długie spacery. To naprawdę kosztuje niewiele wysiłku, a może przynieść wspaniałe efekty! Nie czekaj i już dziś rozpocznij swoją dietę – i nie zapomnij o wizycie o dobrego DIETETYKA.

Comments are closed.