Niewiarygodne? Czy odchudzanie w 3 minuty dziennie jest możliwe? Wiele diet często zapomina o tym że wielkie rzeczy dzieją się tylko dlatego, że dba się o szczegóły. W odchudzaniu ma to niebagatelne znaczenie.

Gdzie tkwi sekret odchudzania w 3 minuty?

Oczywiście w diecie, a w szczególności w przepisie na bardzo smaczny koktajl o którym będzie trochę więcej w dalszej części. Teraz chcę jeszcze podać kilka prostych wskazówek jak odchudzać się szybko i z doskonałymi efektami, czyli odchudzanie dla leniwych. Oto kilka przydatnych w mojej opinii wskazówek.

Musimy pamiętać ze zawsze kiedy wstajemy rano powinniśmy jak najszybciej przystąpić do śniadania. Oczekiwanie do 3 godzin i zwlekanie z jedzeniem śniadania zwiększa ryzyko otyłości. Nie wspominając już o tym, ze rezygnowanie ze śniadania zwiększa te szanse dwukrotnie. Rozumiem i wiem, ze rano nic się nie chce, ale kiedy już zjemy dobry i zdrowy posiłek wszystko wróci do normy. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ po nocy organizm jest wysuszony i pusty, nie ma co trawić a to automatycznie uruchamia procesy magazynowania tłuszczu. Dlatego też śniadanie powinno być bardziej obfite niż kolacja.

Drugą ważną wskazówką szybkiego odchudzania jest jedzenie na łonie natury, po co siedzieć więcej domu zwłaszcza teraz kiedy jest ładna pogoda, co więcej takie sprzyjające warunki można wykorzystać rekreacyjnie np. pływając, bawiąc się z dziećmi i rodziną. Ruch to podstawa więcej diecie.

Jeśli chcemy się szybko odchudzać a jednocześnie mieć szybkie efekty musimy pamiętać aby jeść często. Wiele szybkich diet o tym zapomina nakazując głodzenie się i spożywanie tylko 3 posiłków dziennie. Jedzenie już 4 posiłków dziennie, zdrowszych, składających się z warzyw i owoców zwiększa nasze szanse na schudniecie z brzucha. Warto o tym pamiętać. Niestety z własnego doświadczenia obserwuję, ze jest wręcz odwrotnie, ludzie zamiast jeść częściej i zdrowiej, jedzą mało i niezdrowo.

Wiem, ze teraz jest już okres wakacyjny, będziemy wyjeżdżać, bawić się i…jeść. No właśnie co robić aby w czasie wakacji odchudzanie było również możliwe i efektowne? Musimy pamiętać aby nie jest w restauracjach. Zdecydowanie lepiej jest brać jedzenie ze sobą, wówczas wiemy co jemy, to co lubimy i najważniejsze wykorzystujmy już tą wiedzę którą mamy dla zdrowego odchudzania. Wówczas szybkie odchudzanie będzie jak najbardziej możliwe.

Co jeszcze możemy robić aby odchudzanie było szybkie i skuteczne?

Chodzić spać i jeść o odpowiednich porach. Tu chce rozważyć dwie kwestie. Wielu ludzi na forach internetowych mówi aby nie jeść po 18, pytanie co jeśli idziemy później spać? Zwłaszcza kiedy wypoczywamy na wakacjach? Warto się nad tym zastanowić głodzenie się i oszukiwanie głodu przed pójściem spać na pewno nam nie pomoże. Lepiej przed pójściem spać na około godzinę dobrze jest zjeść lekką warzywno owocową przekąskę. Dlaczego? Po pierwsze bezie nam łatwiej zasnąć. Nie ma co ukrywać, że chodzenie na głodny żołądek spać to żadna przyjemność. Tym bardziej, ze tym sposobem zwiększamy ryzyko zjedzenia czegoś nie potrzebnego. Pamiętajmy jednak o tym aby nie przesadzać to ma być lekki posiłek.

Jeśli jesteśmy przy efektach i samych posiłkach to warto jeszcze powiedzieć o ich wielkości. Na samym początku wspomniałam, aby śniadanie było większe. Jednakże w Marie postępu dnia posiłki powinny być jak najmniejsze. W porze nocnej nasz organizm nie potrzebuje takich ilości energii, jak rano czy w południe kiedy jesteśmy w pracy. Pamiętajmy również o dziennej ilości wody i płynów do wypicia, zwłaszcza teraz w porze letniej.

Teraz czas na obiecane koktajle na 3 minutowe odchudzanie.

Są nie tylko bardzo smaczne i zdrowe, ale teraz kiedy mamy takie upały i chce się ciągle pić, są one idealną formą orzeźwienia. Do przyrządzania kwoktali będziemy potrzebowali blender lub mikser.

Szybki koktajl odchudzający:

1 szklanka mleka
2 łyżki niskotłuszczowego jogurtu naturalnego
3/4 szklanki płatków owsianych
2 łyżeczki naturalnego masła orzechowego (opcja)
2 łyżeczki serwatki czekoladowej w proszku może być również pokruszona gorzka czekolada
kilka kostek lodu
…jeśli chcemy to możemy jeszcze dorzucić nieco ulubionych owoców.

Smaczny koktajl odchudzający:

2/3 szklanki truskawek mogą być mrożone
1 banan
1/2 szklanki pokrojonego w kostkę arbuza
120 gram niskotłuszczowego jogurtu naturalnego
3/4 szklanki mleka 1%
2 łyżeczki wanilii w proszku (opcja)
3 kostki lodu

Smacznego orzeźwienia!