Ostatnie badania wykazują, że osoby żyjące w dużych miastach, spożywające duże ilości produktów przetworzonych, w szczególności potrzebują diety, która będzie mogła oczyścić ich organizm z niechcianych związków, które są w nich zawarte.

  1. Figi – Wspomagają przemianę materii, wpływając na rozpad i przekształcenie węglowodanów, tłuszczów i białek. Dzięki temu, że posiada w sobie glutation, pomaga Twojemu przewodowi pokarmowemu w wydalaniu toksyn. Mają właściwości odtruwające, obniżają poziom cholesterolu we krwi, zapobiegają obrzękom dzięki dużej dawce potasu, który zawierają w sobie. Dodatkowo działają przeciwbakteryjnie, przeciwpasożytniczo oraz przeciwutleniająco.
  2. Jabłka – Obniżają cholesterol i wpływają korzystnie na funkcjonowanie jelit, które usuwają z organizmu toksyczne substancje, dzięki zawartych w nich pektynach. Są również bogate w witaminę C, beta – karoten, magnez, fosfor i wapń. Jabłka pomagają w utrzymywaniu równowagi kwasowo-zasadowej krwi, przeciw działają zaparciom i zwiększają uczucie sytości. Oczywiście najlepsze efekty dają spożywane na surowo, lub w postaci soków.
  3. Owce żurawiny – smaczne soki z tych owoców oraz ich świeże owoce spożyte na surowo zapobiegają osiedlaniu się szkodliwych bakterii na ściankach Twoich dróg moczowych i pęcherza moczowego. Przyśpiesza detoksykację oraz ma działanie moczopędne. Usprawnia perystaltykę jelit, dzięki błonnikowi, który jest w nich zawarty, a dzięki antyocyjanom niszczy wolne rodniki tlenowe, zapobiegając nowotworom i chorobom układu krążenia.
  4. Gruszki – Wspomagają usuwanie resztek niechcianych produktów przemiany materii, dzięki zawartym w nich substancjach zasadotwórczym, takim jak żelazo, magnez, wapń i potas.
  5. Winogrona – mogą zapobiegać rozwojowi raka w Twoich jelitach dzięki zawartemu w nich kwasowi elagonowemu, który odpowiada za unieszkodliwianie związków rakotwórczych. Dodatkowo zawierają w sobie krzem, który sprawia, że Twoje włosy, skóra i paznokcie wygadają oszałamiająco.

Dlaczego ważne jest oczyszczanie ciała z toksyn owocami?

Bardzo ważne jest, żeby pamiętać o poniższych produktach w codziennej diecie. Dzięki kilku zmianą żywieniowym i wprowadzeniu ich do Twojej diety będziesz mógł zauważyć widoczne pozytywne skutki w Twoim samopoczuciu i kondycji fizycznej. Pytasz się dlaczego ważne jest oczyszczanie organizmu? Ponieważ bez niego jesteśmy skazani na różnego rodzaju choroby układu krążenia, pokarmowego, nowotwory, a nawet choroby umysłowe. Co ciekawe niezależnie od tego w jakim miejscu na świecie mieszkamy, to nasze ciało jest narażone na szkodliwe substancję. Ponad 10 lat temu Czerwony Krzyż podczas badania próbki krwi pępowinowej noworodków, znalazł w niej ponad 280 substancji chemicznych, takich jak pestycydy, rtęć, dioksyny i ftalany. Teraz już chyba nie masz wątpliwości, że również w Twoim ciele na pewno jest spora ilość niepotrzebnych związków i substancji, które należy jak najszybciej z niego usunąć.

Poniżej przedstawiamy kolejne owoce, które pomogą Ci w drodze do zdrowego ciała:

  1. Pomarańcze – zwykle chętniej w ziemie sięgamy po to źródło potasu, witaminy C, kwasu foliowego oraz beta – karotenu. Pomarańcze chronią Twój organizm przed chorobami układu pokarmowego, pomagają w trawieniu poprawiając perystaltykę jelit, a co za tym idzie również w wypróżnianiu. Do tego są słodkie i świetne w smaku. Jest to mój ulubiony owoc, z którego 3 razy w tygodniu robię smaczny sok. Jak to mówią przez żołądek do… zdrowych jelit 🙂
  2. Wiśnie – chronią cię przed zespołem metabolicznym, przyspieszają tempo trawienia, uwalniają komórki tłuszczowe, przez co skutecznie pozbywają się ich z Twojego ciała. Dodatkowo obniżają poziom złego cholesterolu we krwi, poprawiają sen, spowalniają proces starzenia się komórek i ciekawostka: mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu nie będziesz musiał zażywać już tabletek przeciwbólowych 😉 Skutecznie sprawdzają się również jako element diety odchudzającej.
  3. Cytryna – o właściwościach cytryny i kuracji cytryną pisaliśmy już w kilku artykułach, które możecie znaleźć tutaj. Do najważniejszych zalet soku z cytryny należą:

– równoważenie PH organizmu

– oczyszczanie organizmu z toksyn

– usuwanie szkodliwych substancji z organizmu

– poprzez stymulację produkcji żółci, poprawia trawienie Twojego organizmu

– zwalcza zgagę, wzdęcia i niestrawność

– eliminuje zatrzymywanie się wody w organizmie

– zwiększa odporność organizmu

Co ciekawe sok z cytryny odkwasza organizm, mimo powszechnej opinii, że działa zupełnie odwrotnie.

Jakiego owocu spróbujesz jako pierwszego w swojej nowej oczyszczającej diecie? 🙂