Nawyki kształtują nas i nasza obecna sylwetka, miejsce w którym się znajdujemy są wypadkową naszych decyzji i nawyków. Wiele sławnych osób jak chodźmy Napoleon Hill pisało o sile nawyków. My dzisiaj opiszemy złe nawyki, których musisz się wystrzec na drodze do idealnej sylwetki.

  1. Spędzasz za dużo czasu przed telewizorem / komputerem – a to oznacza, że się mało ruszasz. Pamiętaj – ruch to zdrowie i Twój sprzymierzeniec w walce z nadmiarem kilogramów. Do tego wiadomo, że do dobrego filmu fajnie jest zjeść chipsy, a szczególnie na diecie ciężko się temu oprzeć.
  2. Po kolacji jesz przekąski – pamiętaj, że to co zjedzone na noc odkłada się najbardziej i dodatkowo upośledza Twoje organy, które zamiast regenerować się pomiędzy 2-4 w nocy muszą cały czas pracować. Pamiętaj – nie podjadanie na noc = dłuższe życie.
  3. Pijesz za mało wody – woda oczyszcza nasz organizm z nadmiaru soli i innych szkodliwych substancji. Pijąc wodę walczysz z cellulitem, nawadniasz swoją skórę oraz usuwasz toksyny ze swojego organizmu.Poza tym nie pijąc wody pijesz pewnie napoje gazowane, albo słodzone, które są wrogiem diety.
  4. Sięganie po napoje light – wydają się mało kaloryczne, a są słodkie. Nic bardziej mylnego! Napoje light niby nie sprawią bezpośrednio, że przytyjesz, jednak związki, które zawierają, a szczególnie aspartam, są szalenie groźne dla Twojego organizmu i na dłuższa metę mogą spowodować poważne problemy zdrowotne. Dodatkowo odkładając się w Twoim organizmie sprzyjają tworzeniu się np. cellulitu.
  5. Odkładasz dużo rzeczy na później – wiesz kiedy najlepiej jest coś zacząć robić? W chwili gdy się o tym pomyśli! Dlatego jeżeli nie chcesz jeść niezdrowych rzeczy, nie odkładaj tego na lepsze czasy, tylko odłóż ciastko i zjedz jabłko – też jest zdrowe i bardzo smaczne 🙂

Znając już złe nawyki, wiesz jak możesz się ich pozbyć – po prostu starając się ich nie powtarzać w nieskończoność. Powodzenia w usunięciu złych nawyków 🙂