Pamiętaj, że dieta oparta na wodzie nie jest głodówką, podczas której pijesz tylko wodę. Taka dieta przyniosłaby dla Twojego organizmu złe konsekwencje. Prawidłowa dieta wodna powinna zawierać w sobie produkty oczyszczające organizm, o których możesz przeczytać tutaj.

Najważniejsze w takiej diecie, jest regularne picie wody w odpowiednich ilościach. Ile możesz schudnąć na takiej diecie? Wszystko zależy od celu jaki sobie obierzesz i produktów jakie będziesz spożywać. Najważniejsze jest dobranie takich produktów, żeby dieta nie stanowiła dla Ciebie problemu.

Na diecie wodnej, należy spożywać głównie zdrowe nieprzetworzone produkty, które nie zawierają nadmiaru kalorii i złych nierozkładanych produktów przemiany materii.

Warto na diecie jeść chude mięso, ryby, chudy nabiał, warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste.

Odstawiamy tłuste potrawy, słodycze , fast foody, sery, słodkie napoje, ograniczamy spożycie soli, ponieważ ona gromadzi nadmiar wody w naszym organizmie powodując efekt puchnięcia naszego organizmu, jak również jest jedną z przyczyn cellulitu.

Również warto w tym czasie zrezygnować z fasolek, groszku i innych potraw wzdymających Twój brzuch.

Dietę stosujesz do czasu uzyskania pożądanej wagi. Dzięki takiej diecie zauważysz nie tylko poprawę gospodarki wodnej i utratę wagi, ale również poprawi Ci się cera biust stanie się bardziej jędrny oraz zacznie znikać cellulit.

Przykładowy jadłospis:


  1. Po przebudzeniu wypijasz szklankę wody z cytryną
  2. Śniadanie – Kawa zbożowa, płatki zbożowe zalane chudym mlekiem
  3. II śniadanie – litr, 1,2 litra wody wypite małymi łyczkami
  4. Obiad – zupa krem dyniowa, albo zmiksowane warzywa do smaku (np. marchewka, brokuły, seler, pietruszka por)
  5. Kolacja: 2 kromki ciemnego pieczywa z sałatą, szynką, jeden pokrojony pomidor i szklanka ziołowej herbatki

Posiłku spożywamy 3-4 godziny między sobą i pamiętamy o piciu wody między posiłkami, najlepiej pół godziny przed posiłkiem – pół szklanki + w razie potrzeby wypiciu kilku łyków wody w czasie wolnym. Powodzenia!