Jak wiemy woda stanowi ok. 60% naszego organizmu, a związki zawarte w różnych rodzajach wód mineralnych działają konkretnie na nasz organizm oczyszczając go, lub dając mu mikroelementy potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Jak ważna jest woda w diecie? Przekonajcie się sami!

Człowiek nie jest przystosowany do gromadzenia wody w swoim organizmie, dlatego musi uzupełniać codziennie jej niedobór, w celu utrzymania prawidłowego jej poziomu. Gdy ten poziom zostaje zaburzony długotrwale, zaczynają się pojawiać problemy zdrowotne, które nie zawsze w prosty sposób można rozwiązać.

Boli Cię głowa? a może masz częste skurcze i magnez na nie nie pomaga? może robi Ci się często słabo i zastanawiasz się, czy to może jest anemia? Często odpowiedź i lekarstwo na te problemy są proste – masz niedobór wody w organizmie, który musisz uzupełnić.

Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmy jest w dużej mierze uzależnione od wody, która w dużej mierze buduje nasze komórki i tkanki w organizmie. Dodatkowo dzięki wodzie z naszego organizmu usuwa się dużo szkodliwych produktów przemiany materii. Dla wielu to będzie ciekawostka, ale woda również bierze udział w regulacji temperatury w naszym organizmie. Np. w lecie, dzięki poceniu się, możemy ochłodzić nasz organizm i tym samym zapobiec jego przegrzaniu – dlatego bardzo ważne jest regularne uzupełnianie płynów w okresie letnim. Woda również stanowi część płynów mózgowo rdzeniowych, dzięki czemu chroni nasz kręgosłup, mózg. Również chroni nasze inne narządy wewnętrzne oraz jest składnikiem w procesie odnawiania się naszych komórek.

Również w procesie trawienia woda odgrywa olbrzymią rolę, ponieważ reguluje prawidłowe działanie enzymów trawiennych przesuwa w jelitach produkty przemiany materii i wypełnia żołądek, dzięki czemu, gdy wypijesz ją pół godziny przed posiłkiem, to będziesz bardziej napełniona i spożyjesz mniej jedzenia. Dodatkowo woda uczestniczy w regulacji prawidłowej pracy stawów i mazi w przestrzeniach stawowych.

Reasumując woda w odpowiednich proporcjach, to samo zdrowie.