Podczas oczyszczania organizmu nie możemy zapomnieć o ziołach i korzeniach, które jako dodatek do naszych potraw mogą skutecznie pomóc w pozbyciu się z niego niechcianych odpadów przemiany materii. Dzisiaj prezentujemy wam listę najlepszych ziół i korzeni pomagających w oczyszczeniu organizmu:

  1. Rzeżucha – dlaczego jest pożyteczna dla naszego organizmu nie tylko na wiosnę? Ponieważ działa oczyszczająco na nerki i drogi moczowe, poprzez wywoływanie częstszej potrzeby oddawania moczu. Również oczyszcza układ oddechowy oraz krew. Dzięki dużej zawartości jodu, wpływa pozytywnie na przemianę materii oraz stan tarczycy. Do tego możesz ją samodzielnie wyhodować na parapecie, jak za młodych lat 😉
  2. Zielona herbata – jak wiadomo działa uspokajająco albo pobudzająco – w zależności od sposobu parzenia 🙂 Jednak poza tym, ma dużo właściwości oczyszczających, dlatego wszyscy miłośnicy herbaty powinni się przerzucić z czarnej na zieloną – dla poprawy własnego zdrowia i samopoczucia. Najbardziej efektywnie dla naszego organizmu działa spożyta pół godziny przed posiłkiem. Zielona herbata pomaga usunąć z naszego organizmu pestycydy, konserwanty, barwniki oraz toksyny powstające w tkankach w następstwie przemiany materii. Najbardziej efektywnie działa zielona herbata pita bez cukru.
  3. Kurkuma – nieprzypadkowo wielu lekarzy nazywa ją super przyprawą. Dzięki swojemu działaniu przeciw zapalnemu, wspomaga enzymy wątrobowe pomagając im w wypłukiwaniu substancji rakotwórczych i innych toksyn z organizmu. Dodatkowo kurkuma obniża łaknienie, przez co możesz dzięki niej spalić więcej tłuszczu i zachować lepszą kondycję fizyczną 😉 Również przyśpiesza gojenie się ran, redukuje prawdopodobieństwo wystąpienia raka, pomaga w walce z cukrzycą.

Poniżej możesz przeczytać o kolejnych ziołach, korzeniach, które pomagają Ci w oczyszczeniu Twojego organizmu oraz w lepszym samopoczuciu i zachowaniu kondycji fizycznej.

  1. Natka pietruszki – pomaga w usuwaniu metabolity leków z organizmu, wspomagając detoksykację Twojego ciała. Zapobiega również infekcjom moczowego układu oraz neutralizuje substancje rakotwórcze zawarte w papierosach.
  2. Płatki owsiane – mówi się o nich, że są najbardziej zdrowym śniadaniem a świecie. Dzięki dużym ilością błonnika pomagają w lepszej pracy jelit poprzez ich oczyszczanie. Obniżają poziom cholesterolu i usuwają toksyny z Twojego organizmu.
  3. Pozostałe zioła – spora grupa ziół ma działanie moczopędne oraz odtruwające nasz organizm. Należą do nich skrzyp polny, brzoza, morszczyn, mniszek lekarski i fiołek trójbarwny. tamaryszek ma działanie przeczyszczające.
  4. Woda – wszyscy wiemy, że woda to samo zdrowie. Tak również jest w przypadku detoksykacji organizmu. Woda uzupełnia niedobory minerałów w Twoim organizmie, filtruje nerki, usuwa niepotrzebne produkty przemiany materii. Dodatkowo nawilża skórę, pomaga w likwidowaniu zaparć i może usunąć Twój ból głowy, jeżeli jest on spowodowany jej brakiem w Twoim organizmie.
  5. Słonecznik – dzięki dużej zawartości pektyny oczyści Twój organizm z metali ciężkich i toksyn. Ma w sobie również duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które są bardzo zdrowe dla Twojego organizmu i odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie praktycznie wszystkich Twoich organów. Również zawierają dużo witamin, takich jak A, B, D, E, K oraz dobrych związków, takich jak magnez, żelazo, wapń, potas i cynk.

Teraz już wiesz po które składniki powinieneś sięgać w codziennej diecie, żeby zachować zdrowie na co dzień i cieszyć się dłuższym życiem.